Основна информация
| Производител | LENOVO |
|---|---|
| Part Number | 83TC002ABM |
| EAN / Код | 0199274200268 |
| Гаранция | 24 месеца |
Технически характеристики
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14IPH11?M=83TC002ABM |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Model | 83TC002ABM |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache |
| Memory size | 32GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7467; Max Memory: 32GB soldered memory, not upgradable |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 100% sRGB, 99% Adobe® RGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, X-Rite®, PureSight Pro; OGS, 10-point Multi-touch |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader; Various docking solutions supported via Thunderbolt™ |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Audio | SoundWire®, Realtek® ALC3347 codec; 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP); Microphone 4x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian; Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot; microSD Card Reader |
| OS | Windows® 11 Home, English; Office Trial |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled; No Fingerprint Reader; Camera privacy shutter; IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 70Wh |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Luna Grey |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 with Case (Luna Grey) |
| NPU | Up to 49 TOPS |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.45 mm |
| Warranty | 24 Months |
Наличност: Артикулът е наличен по заявка от Външен склад. Свържете се с нас.
| Технически характеристики | |
| Audio | SoundWire®, Realtek® ALC3347 codec; 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP); Microphone 4x, Array |
| Battery | 70Wh |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Color | Luna Grey |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.45 mm |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot; microSD Card Reader |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader; Various docking solutions supported via Thunderbolt™ |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian; Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| LAN | None |
| Manufacturer | Lenovo |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Memory size | 32GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7467; Max Memory: 32GB soldered memory, not upgradable |
| Model | 83TC002ABM |
| NPU | Up to 49 TOPS |
| OS | Windows® 11 Home, English; Office Trial |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 with Case (Luna Grey) |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 100% sRGB, 99% Adobe® RGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, X-Rite®, PureSight Pro; OGS, 10-point Multi-touch |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled; No Fingerprint Reader; Camera privacy shutter; IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| SSD | 1TB |
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14IPH11?M=83TC002ABM |
| Warranty | 24 Months |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
LENOVO YG7 2IN1 14/ 83TC002ABM
- Производител: Lenovo
- Код на продукта: 83TC002ABM
- Наличност: Външен склад (по заявка)
- По заявка — доставка 3–7 работни дни
-
1,843.80 € / 3,606.16 лв.
- Без данък: 1,536.50 € / 3,005.13 лв.
СПЕЦИАЛНА
ОФЕРТА
Ограничено
ОФЕРТА
Ограничено
НИСКИ
ЦЕНИ
Икономия
ЦЕНИ
Икономия
ВИСОКО
КАЧЕСТВО
Проверени
КАЧЕСТВО
Проверени
ДОВЕРИЕ
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
















