Основна информация
| Производител | LENOVO |
|---|---|
| Part Number | 83TD001NBM |
| EAN / Код | 0199274200244 |
| Гаранция | 24 месеца |
| Ключови характеристики | LENOVO R7-445 24G INT 1TB SSD 14 2.8K OLED GL WIN11_HOME BLUE TOUCH |
Технически характеристики
| Manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Model | 83TD001NBM |
| CPU model | AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3) |
| Memory size | 24GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-8000 Max Memory: 24GB soldered memory, not upgradable |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | WUXGA OLED 400nits Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 100% sRGB, 60Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, Glass, Touch OGS, 10-point Multi-touch |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4a 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 UHBR10 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microSD card reader Various docking solutions supported via USB-C® |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone 4x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot microSD Card Reader |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Camera privacy shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 70Wh |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Tidal Teal |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 with Case (Tidal Teal) |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Dimensions | 316 x 228 x 15.4 mm |
| Warranty | 24 Months |
Наличност: Артикулът е наличен по заявка от Външен склад. Свържете се с нас.
| Технически характеристики | |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone 4x, Array |
| Battery | 70Wh |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Color | Tidal Teal |
| CPU model | AMD Ryzen™ AI 7 445 (6C / 12T, 2.0 / 4.6GHz, 6MB L2 / 8MB L3) |
| Dimensions | 316 x 228 x 15.4 mm |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot microSD Card Reader |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 840M Graphics |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4a 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 UHBR10 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microSD card reader Various docking solutions supported via USB-C® |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| LAN | None |
| Manufacturer | Lenovo |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Memory size | 24GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-8000 Max Memory: 24GB soldered memory, not upgradable |
| Model | 83TD001NBM |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 with Case (Tidal Teal) |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Screen resolution | 1920x1200 |
| Screen size | 14" |
| Screen type | WUXGA OLED 400nits Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 100% sRGB, 60Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, Glass, Touch OGS, 10-point Multi-touch |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Camera privacy shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| SSD | 1TB |
| Warranty | 24 Months |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
LENOVO YG7 2IN1 14/ 83TD001NBM
- Производител: Lenovo
- Код на продукта: 83TD001NBM
- Наличност: Външен склад (по заявка)
- По заявка — доставка 3–7 работни дни
-
1,464.58 € / 2,864.47 лв.
- Без данък: 1,220.48 € / 2,387.06 лв.
СПЕЦИАЛНА
ОФЕРТА
Ограничено
ОФЕРТА
Ограничено
НИСКИ
ЦЕНИ
Икономия
ЦЕНИ
Икономия
ВИСОКО
КАЧЕСТВО
Проверени
КАЧЕСТВО
Проверени
ДОВЕРИЕ
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
ПЛАЩАНЕ
Сигурно













