Основна информация
| Производител | LENOVO |
|---|---|
| Part Number | 83JQ001LBM |
| EAN / Код | 0198156508225 |
| Гаранция | 24 месеца |
| Ключови характеристики | LENOVO ULTRA_5 16G INT 1TB SSD 14 2.8K OLED GL WIN11_HOME GRAY TOUCH |
Технически характеристики
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14ILL10?M=83JQ001LBM |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Model | 83JQ001LBM |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 5 226V, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.5GHz, 8MB Intel® Smart Cache |
| Memory size | 16 GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-8533, MoP Memory Max Memory: 16GB soldered memory, not upgradable |
| Graphics | Intel® SoC Platform |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 120Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch OGM, 10-point Multi-touch |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 1x HDMI® 1.4b 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microSD card reader Various docking solutions are supported via Thunderbolt™ |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone: 4x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot microSD Card Reader |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Camera privacy shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 70Wh |
| Material | Recycled Aluminium + Silicone Vegan Leather (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Seashell |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen (Seashell) |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 40 TOPS |
| Power adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.95 mm |
| Warranty | 24 Months |
Наличност: Артикулът е наличен по заявка от Външен склад. Свържете се с нас.
| Технически характеристики | |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone: 4x, Array |
| Battery | 70Wh |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Color | Seashell |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 5 226V, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.5GHz, 8MB Intel® Smart Cache |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.95 mm |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot microSD Card Reader |
| Graphics | Intel® SoC Platform |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 1x HDMI® 1.4b 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microSD card reader Various docking solutions are supported via Thunderbolt™ |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Manufacturer | Lenovo |
| Material | Recycled Aluminium + Silicone Vegan Leather (Top), Aluminium (Bottom) |
| Memory size | 16 GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-8533, MoP Memory Max Memory: 16GB soldered memory, not upgradable |
| Model | 83JQ001LBM |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 40 TOPS |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen (Seashell) |
| Power adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 120Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch OGM, 10-point Multi-touch |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Camera privacy shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| SSD | 1TB |
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14ILL10?M=83JQ001LBM |
| Warranty | 24 Months |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
LENOVO YG7 2IN1 14/ 83JQ001LBM
- Производител: Lenovo
- Код на продукта: 83JQ001LBM
- Наличност: Външен склад (по заявка)
- По заявка — доставка 3–7 работни дни
-
1,257.52 € / 2,459.50 лв.
- Без данък: 1,047.94 € / 2,049.59 лв.
СПЕЦИАЛНА
ОФЕРТА
Ограничено
ОФЕРТА
Ограничено
НИСКИ
ЦЕНИ
Икономия
ЦЕНИ
Икономия
ВИСОКО
КАЧЕСТВО
Проверени
КАЧЕСТВО
Проверени
ДОВЕРИЕ
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
ПЛАЩАНЕ
Сигурно











