Основна информация
| Производител | LENOVO |
|---|---|
| Part Number | 83SF000FBM |
| EAN / Код | 0199274185848 |
| Гаранция | 36 месеца |
| Ключови характеристики | LENOVO ULTRA_9 32G RTX5060 1T SSD 16'' 2.8K OLED 120HZ GL WIN11H GRAY |
Технически характеристики
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_Pro_9_16IPH11?M=83SF000FBM |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Model | 83SF000FBM |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 9 386H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 4.9GHz, 18MB Intel® Smart Cache |
| Memory size | 32GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7467 Max Memory: 32GB soldered memory, not upgradable |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7 |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 16" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% P3, 100% sRGB, 99% Adobe® RGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Corning® Gorilla® Glass 3, Touch, X-Rite®, TCON, PureSight Pro OGS, 10-point Multi-touch |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Interface | 1x USB-A (USB 10Gbps), Always On 1x USB-A (USB 10Gbps) 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x SD card reader (UHS-II) 1x Slim tip power connector Various docking solutions supported via Thunderbolt™ |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with E-shutter |
| Audio | SoundWire®, Cirrus Logic® CS42L43 codec 6 stereo speakers, 2W x4 (dual side woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone 4x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Force Pad |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel Two M.2 slots • One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot • One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot SD Card Reader |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Ultrasonic Human Presence Detection E-shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 92.5Wh |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Thunder Grey |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 (Luna Grey) |
| NPU | Up to 50 TOPS |
| Power adapter | 245W Slim Tip (3-pin) |
| Weight | Starting at 1.90 kg |
| Dimensions | 360.8 x 248.9 x 17.3 mm |
| Warranty | 24 Months |
Наличност: Артикулът е наличен по заявка от Външен склад. Свържете се с нас.
| Технически характеристики | |
| Audio | SoundWire®, Cirrus Logic® CS42L43 codec 6 stereo speakers, 2W x4 (dual side woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) Microphone 4x, Array |
| Battery | 92.5Wh |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with E-shutter |
| Color | Thunder Grey |
| CPU model | Intel Core™ Ultra 9 386H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 4.9GHz, 18MB Intel® Smart Cache |
| Dimensions | 360.8 x 248.9 x 17.3 mm |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel Two M.2 slots • One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot • One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot SD Card Reader |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7 |
| Interface | 1x USB-A (USB 10Gbps), Always On 1x USB-A (USB 10Gbps) 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x SD card reader (UHS-II) 1x Slim tip power connector Various docking solutions supported via Thunderbolt™ |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian Force Pad |
| LAN | None |
| Manufacturer | Lenovo |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Memory size | 32GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7467 Max Memory: 32GB soldered memory, not upgradable |
| Model | 83SF000FBM |
| NPU | Up to 50 TOPS |
| OS | Windows® 11 Home, English Office Trial |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen Gen 2 (Luna Grey) |
| Power adapter | 245W Slim Tip (3-pin) |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Screen size | 16" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% P3, 100% sRGB, 99% Adobe® RGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Corning® Gorilla® Glass 3, Touch, X-Rite®, TCON, PureSight Pro OGS, 10-point Multi-touch |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled No Fingerprint Reader Ultrasonic Human Presence Detection E-shutter IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| SSD | 1TB |
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_Pro_9_16IPH11?M=83SF000FBM |
| Warranty | 24 Months; 36 Months |
| Weight | Starting at 1.90 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
LENOVO YG PRO 9 16 /83SF000FBM
- Производител: Lenovo
- Код на продукта: 83SF000FBM
- Наличност: Външен склад (по заявка)
- По заявка — доставка 3–7 работни дни
-
3,254.04 € / 6,364.34 лв.
- Без данък: 2,711.70 € / 5,303.62 лв.
СПЕЦИАЛНА
ОФЕРТА
Ограничено
ОФЕРТА
Ограничено
НИСКИ
ЦЕНИ
Икономия
ЦЕНИ
Икономия
ВИСОКО
КАЧЕСТВО
Проверени
КАЧЕСТВО
Проверени
ДОВЕРИЕ
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
ПЛАЩАНЕ
Сигурно













