Основна информация
| Производител | LENOVO |
|---|---|
| Part Number | 83JR0011BM |
| EAN / Код | 0198156508966 |
| Гаранция | 24 месеца |
Технически характеристики
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14AKP10?M=83JR0011BM |
|---|---|
| Manufacturer | Lenovo |
| Model | 83JR0011BM |
| CPU model | AMD Ryzen™ AI 7 350 (8C / 16T, 2 / 5GHz, 8MB L2 / 16MB L3) |
| Memory size | 24GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7500; Max Memory: 24GB soldered memory, not upgradable |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 860M Graphics |
| SSD | 1TB |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 120Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, OGM, 10-point Multi-touch |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4a; 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 UHBR10; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader; Various docking solutions are supported via USB-C® |
| LAN | None |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec; 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP); Microphone 4x, Array |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian; Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot; microSD Card Reader |
| OS | Windows® 11 Home, English; Office Trial |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled; No Fingerprint Reader; Camera privacy shutter; IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| Battery | 70Wh |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Color | Tidal Teal |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen (Luna Grey) |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.45 mm |
| Warranty | 24 Months |
Наличност: Артикулът е наличен по заявка от Външен склад. Свържете се с нас.
| Технически характеристики | |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec; 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP); Microphone 4x, Array |
| Battery | 70Wh |
| Bluetooth | 5.4 |
| Camera | 5.0MP + IR with Privacy Shutter |
| Color | Tidal Teal |
| CPU model | AMD Ryzen™ AI 7 350 (8C / 16T, 2 / 5GHz, 8MB L2 / 16MB L3) |
| Dimensions | 317 x 228 x 15.45 mm |
| Disk specifications | SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Expansion slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot; microSD Card Reader |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ 860M Graphics |
| Interface | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4a; 1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1 UHBR10; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader; Various docking solutions are supported via USB-C® |
| Keyboard | Backlit, Bulgarian; Buttonless glass-like Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm |
| LAN | None |
| Manufacturer | Lenovo |
| Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Memory size | 24GB |
| Memory type | Soldered LPDDR5X-7500; Max Memory: 24GB soldered memory, not upgradable |
| Model | 83JR0011BM |
| NPU | Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS |
| OS | Windows® 11 Home, English; Office Trial |
| Pen | Lenovo® Yoga® Pen (Luna Grey) |
| Power adapter | 65W USB-C® Slim (2-pin, Wall-mount) |
| Screen resolution | 2880x1800 |
| Screen size | 14" |
| Screen type | 2.8K WQXGA+ OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 120Hz, Dolby Vision®, TÜV Low Blue Light, DisplayHDR™ True Black 1000, Glass, Touch, OGM, 10-point Multi-touch |
| Security | Firmware TPM 2.0 Enabled; No Fingerprint Reader; Camera privacy shutter; IR camera for Windows® Hello (facial recognition) |
| SSD | 1TB |
| Vendor_url | https://psref.lenovo.com/l/Detail/Yoga_7_2_in_1_14AKP10?M=83JR0011BM |
| Warranty | 24 Months |
| Weight | Starting at 1.38 kg |
| Wi-Fi | Wi-Fi® 7, 802.11be 2x2 |
LENOVO YG 7 2IN1 / 83JR0011BM
- Производител: Lenovo
- Код на продукта: 83JR0011BM
- Наличност: Външен склад (по заявка)
- По заявка — доставка 3–7 работни дни
-
1,463.70 € / 2,862.74 лв.
- Без данък: 1,219.75 € / 2,385.62 лв.
СПЕЦИАЛНА
ОФЕРТА
Ограничено
ОФЕРТА
Ограничено
НИСКИ
ЦЕНИ
Икономия
ЦЕНИ
Икономия
ВИСОКО
КАЧЕСТВО
Проверени
КАЧЕСТВО
Проверени
ДОВЕРИЕ
ПЛАЩАНЕ
Сигурно
ПЛАЩАНЕ
Сигурно













